[Poradnik] Rashguard, koszulka termoaktywna czy T-shirt?

rushguard pitbull

Uprawianie sportu przez dłuższy czas zawsze wiąże się ze zmianą ekwipunku, stroju lub sprzętu potrzebnego do uprawiania konkretnej dyscypliny. Najczęściej naszą przygodę rozpoczynamy z tym co mamy, a z czasem kupujemy sprzęt lepszy, który spełnia nasze rosnące wymagania.

W wielu dyscyplinach stosowane są koszulki termoaktywne, rashguardy czy t-shirty. Jeśli więc zastanawiacie, się który rodzaj odzieży zakupić. Początkowo bawełniany T-shirt wystarcza, jednak wraz ze wzrostem umiejętności poszukujemy wygodniejszego sprzętu. Nie tylko w sportach walki i w bieganiu stosuje się do treningów koszulki termoaktywne lub rashguardy.

Trenowanie w zwykłym bawełnianym T-shircie nie jest komfortowe z kilku względów. Jedną z większych wad bawełny jest to, że nie odprowadza potu, a nim nasiąka. Mokra bawełna przykleja się do skóry i będzie ją mocno ochładzać. Jest to dokuczliwe zwłaszcza jeśli trenujesz w otoczeniu o niższej temperaturze. Wychłodzenie organizmu zaraz po mocnym wysiłku może skutkować chorobą, którą każda osob chce uniknąć.

Kto będzie zadowolony z koszulki termoaktywnej? Klasyczna koszulka termoaktywna jest stosowana w wielu sportach: sporty zimowe, bieganie, chodzenie po górach czy piłka nożna. Czyli w każdym sporcie, w którym potrzeba regulacji wilgoci oraz temperatury ciała jest silnie potrzebna. Koszulka termoaktywna po za chłodzeniem orgaznizmu spełnia również zadanie termo izolacji. Odzież termoaktywna jest idealnym rozwiązaniem do trenowania w chłodnym otoczeniu.

Rashguardy są szczególną odmianą odzieży termoaktywnej. Początkowo tego typ odzieży wykorzystywana była przez nurków i surferów pływających w ciepłych wodach. Za zadanie miały regulować temperaturę, chronić przed otarciami oraz ochraniać ciało przed ostrym słońcem. Z czasem zauważono, że tego typu odzież ma zastosowanie w wielu innych sportach. Są to ulepszone koszulki termiczne, które ze względu ochrony skóry przed otarciami mają głównie zastosowanie w sportach walki. Jeśli więc uprawiasz sporty walki i poszukujesz odzieży, która będzie Cię chronić oraz regulować temperaturę to zainwestuj w rashguard.

Pitbull West Coast, Intersport, Decathlon czy każdy inny sklep sportowy ma w swojej ofercie odzież termo aktywną, która ochroni ciało przed warunkami atmosferycznymi, nie pozwoli na wychłodzenie organizmu oraz poprawi regulację wilgoci Twojego ciała.