Jakie rękawice do MMA wybrać?

sklep pit bull

Niezbędnym elementem wyposażenia sportowców MMA są rękawice. Dobór odpowiedniego modelu gwarantować może zwiększenie komfortu podczas ćwiczeń. W związku z tym decydując się na zakup nowych rękawic, warto dokładnie przeanalizować aktualną ofertę sklepów sportowych.

W przypadku MMA wykorzystywane są aż trzy odmienne rodzaje rękawic. Są to rękawice sparingowe, na worek i do walki. Postaramy się pokrótce opisać każdy z wymienionych typów. Mamy nadzieję, że dzięki temu ułatwimy wam dokonanie odpowiedniego wyboru, podczas zakupu nowej pary rękawic.

Rękawice sparingowe

W przypadku rękawic tego rodzaju kwestią priorytetową jest bezpieczeństwo. Rękawice sparingowe mają zapewnić ochronę nie tylko nam, ale również naszemu sparing partnerowi. Mają za zadanie minimalizować zbyt silnie uderzenia, które mogłyby się okazać niebezpieczne dla naszego przeciwnika. Ponadto rękawice sparingowe mogą chronić nasze dłonie podczas wykonywania ciosów. Obecnie oferowane są dwa typy rękawic sparingowych do MMA. W przypadku pierwszej z nich warstwa ochronna otacza osobno każdy palec. Drugi typ rękawic sparingowych posiada wspólną warstwę ochronną dla czterech palców oraz dodatkowo oddzielną wyłącznie na kciuk. To na który tym rękawic się zdecydujemy zależy wyłącznie od naszych indywidualnych preferencji i z zasady nie powinno wpłynąć na komfort lub bezpieczeństwo.

Rękawice na worek

Kolejnym typem rękawic wykorzystywanym przez sportowców MMA są tzw. rękawice na worek. Jak wskazuje już sama nazwa, ich zadaniem jest ochrona dłoni podczas wykonywanie uderzeń na worek lub w trakcie tarczowania. Zadaniem wewnętrznej piankowej warstwy jest amortyzowanie wstrząsów. Natomiast szerokie zapięcie wokół nadgarstka jest w stanie zabezpieczać i stabilizować nadgarstek.

Rękawice do walki

Rękawice tego rodzaju posiadają zazwyczaj stosunkowo cienką warstwę ochronną. W związku z tym zaleca się aby osoby początkujące zrezygnowały z ich wykorzystywania. Ponadto rękawice do walki są często pozbawione ochrony na kciuk. Chociaż z założenia rękawice do walki powinny być wykorzystywane wyłącznie w trakcie profesjonalnych walk doświadczonych zawodników, to jednak zdarza się, że część osób decyduje się na ich użytkowanie również w trakcie sparingów. Naszym zdaniem postępowanie takie jest dopuszczalne, jednak wyłącznie w przypadku najbardziej doświadczonych zawodników, którzy są w stanie w pełni kontrolować siłę swoich uderzeń.

Jakie rękawice MMA poleca Sklep Pit Bull?

Aby zakup odpowiednich rękawic MMA był łatwiejszy, postanowiliśmy przedstawić propozycję wybranych modeli, które naszym zdaniem są najbardziej solidne oraz wygodne i bezpieczne w użytkowaniu. Rękawice MMA R01 to wyjątkowo praktyczny model, który posiada całkowicie otwartą wewnętrzną stronę dłoni oraz szeroki i bardzo mocny potrójny rzep na nadgarstku. Sklep Pit Bull poleca również rękawice MMA Open 4Fight, które są wzorowane na na modelu używanym w UFC. Poza treningami Mieszanych Sztuk Walki nadają się one doskonale również do ćwiczeń na przyrządach.