Kiedy zdecydować się na technologię Rashguard?

rashguard

Chociaż odzież wykonana w technologii Rashguard już od dosyć dawna dostępna jest na rynku, to dla wielu z nas pojęcie to wydaje się niejasne, a czasami wręcz całkowicie nieznane. Często błędnie utożsamiany Rashguard z ubraniami termoaktywnymi. Chociaż faktycznie oba te materiały mają ze sobą wiele wspólnego, to między ubraniami wykonanymi w tych technologiach występują istotne różnice. Wybór odpowiedniej z nich może w istotny sposób wpłynąć na nasz komfort, a co najważniejsze, na nasze sportowe osiągnięcia.

Rashguardy uważa się za polecane szczególnie dla osób uprawiających sporty walki. Dzieje się tak ze względu na posiadane przez nie funkcje chroniące ciało przed otarciami i infekcjami skórnymi. Własność ta wynika z faktu, że początkowo materiał Rashguard został stworzony z myślą o osobach uprawiających sporty wodne, których skóra bywa narażana na wyjątkowo niekorzystne czynniki zewnętrzne. Po pewnym czasie okazało się jednak, że odzież tego typu doskonale sprawdza się również w przypadku innych dyscyplin sportowych. Przede wszystkim zainteresowały się nią osoby związane z  MMA oraz Submission.

Warto również zastanowić się, dlaczego wspomniana już wcześniej odzież termoaktywna w mniejszym stopniu nadaje się, dla osób zainteresowanych sportami walki? Główną przyczyną jest brak posiadania systemu kompresji. W przypadku technologii Rashguard jest on czymś naturalnym, powodującym, że ubrania przylegają do ciała i są niezwykle wygodne. Odzież termoaktywna zazwyczaj jest stosunkowo luźna i gorzej sprawdza się w walce na macie. Nie oznacza to jednak, że Rashguard w każdej sytuacji góruje nad materiałami termoaktywnymi. Należy pamiętać, że są to produkty stworzone w innym celu, mają inne właściwości i swoją rolę najlepiej spełniają w odmiennych warunkach. Możliwości, jakie oferuje nam technologia Rashguard najlepiej poznamy trenując sporty walki. Odzież termoaktywną natomiast zachowajmy sobie na inne okazje, związane z turystyką lub sportami zimowymi.