Praktycznie informacje na temat rashguard

rashguard pitbull

Coraz więcej osób decyduje się na wykorzystywanie w trakcie treningów profesjonalnej odzieży sportowej. W przypadku dyscyplin związanych ze sztukami walki popularne są między innymi koszulki rashguard. Ich stosowanie z pewnością znacząco poprawi komfort ćwiczeń. Jednak należy pamiętać, że specyfika zastosowanego materiału może wymagać określonego sposobu dbania o posiadaną odzież.

Materiał typu Rashguard – charakterystyka

Rashguard jest nowoczesnym materiałem syntetycznym. Wytwarza się go z odpowiednio dobranej mieszanki najwyższej jakości polyestru i elastanu. Tkanina wyróżnia się przede wszystkim doskonałym poziomem oddychalności. Cecha ta okazuje się szczególnie ważna w trakcie zintensyfikowanej aktywności fizycznej, w związku z tym popularność rashguardu wśród sportowców nie powinna dziwić. Dodatkowo prezentowany materiał jest w stanie doskonale chronić ciało przed drobnymi urazami i obtarciami. Dzięki temu sprawdzi się doskonale w trakcie uprawiania tzw. sportów kontaktowych, w przypadku których ryzyko drobnych urazów skóry jest największe.

Jak dbać o rashguard?

Cechą charakterystyczną rashguardu jest stosunkowo duża podatność na mechacenie i przetarcia. W związku z tym należy w sposób szczególny dbać o to, by nie narażać materiału na kontakt z nadmiernie szorstkimi powierzchniami, które mogłyby nieodwracalnie uszkodzić powierzchnię włókien. Chodzi zwłaszcza o rzepy, które mogą wbić się w powierzchnię poliestru i trwale zniszczyć materiał.

O powyższej zasadzie powinniśmy pamiętać zwłaszcza w momencie prania koszulek typu rashguard w pralce automatycznej. Nigdy pod żadnym pozorem nie łączmy w jednym praniu naszej sportowej koszulki z odzieżą, która posiada rzepy lub inne elementy wykonane z szorstkich materiałów. Dodatkowo warto zdecydować się na stosowanie specjalnych materiałowych woreczków do prania. Dzięki nim w łatwy sposób uda się nam odseparować delikatną odzież sportową od pozostałych ubrań.

Rashguard

Jeśli chcemy, by nasza sportowa koszulka rashguard służyła niezawodnie przez długi czas powinniśmy pamiętać również o tym, by wybrać najwyższej jakości odzież markową. Najlepiej jeśli zdecydujemy się na rashguard Pitbull. W ofercie sklepu znajdują się liczne modele koszulek sportowych wykonanych z materiału typu rashguard. Pitbull posiadający wieloletnie doświadczenie w sprzedaży sprzętu i odzieży sportowej gwarantuje odpowiednio wysoką jakość oferowanych produktów. Dostępne koszulki sprawdzą się nie tylko w trakcie amatorskich treningów sportowych, ale także w trakcie w pełni profesjonalnych zawodów. Wybierz rashguard  – doskonała jakość, wygoda użytkowania i modny sportowy design!