Spodenki do MMA – kompletujemy strój na trening

spodenki do mma

Wybór odpowiedniego stroju na trening jest niezwykle istotny. W dużej mierze zaważy on na naszym komforcie i na tym, jak będzie się z nami ćwiczyło innym osobom. Dlatego też, jeśli w planach masz szaleństwo na macie solo lub z partnerem, musisz sięgnąć po takie elementy ubrania, które to w jakiś sposób uwzględnią.

Koszulka

Koszulka do MMA, przy ćwiczeniach z partnerem, musi z jednej strony pozwolić na chwycenie za materiał, a z drugiej uniemożliwić ciągłe zahaczanie. W związku z tym powinna przylegać do ciała. Najlepiej, ze względu na dodatkowe funkcje w treningach MMA sprawdzi się rashguard, ze względu na funkcję kompresji, w którą każda przyzwoita koszulka tego typu została wyposażona. Poza tym rashguard całkiem nieźle podnosi komfort, bo brak standardowych szwów sprawia, że niemal do zera eliminujemy otarcia, które mogą powstać w czasie intensywnych ćwiczeń.

Buty

Zapomnij o butach, jeśli chodzi o trening na macie. Jedyna opcja to bose stopy. Inaczej, jeśli chodzi o zwykły trening – siłowy lub wytrzymałościowy będący uzupełnieniem treningu MMA. Wtedy buty dobierz, ale odpowiednio do tamtych treningów, bo znalezienie „butów do MMA” jest raczej karkołomne z wyżej wymienionego powodu.

Rękawice

O rękawicach do MMA już pisaliśmy. Możesz zerknąć na artykuł opisujący typy rękawic użytecznych w mieszanych sztukach walki. Trzeba pamiętać, by w czasie wyboru rękawica dobrze stabilizowała nadgarstek, żeby możliwie najdłużej unikać kontuzji.

spodenki do mmaSpodenki do MMA

Jeśli chodzi o spodenki do MMA, to liczy się przede wszystkim twój komfort. Nie ma aż tak dużego znaczenia, czy będą luźniejsze, czy nieco bardziej przylegające, ze względu na kompresyjność. Grunt, żeby w żadnym momencie nie krępowały ruchów. Odpowiednie spodenki do MMA pozwolą na pełen zakres poruszania się. W związku z tym, jeśli nie wykonano ich ze szczególnie rozciągliwych materiałów, najlepiej brać takie sięgające najdalej do kolana. Dłuższe powinny uwzględniać konieczność zginania nóg i nie stawiać oporu. Spodenki do MMA sprawdzą się też przy innych rodzajach treningów, więc nie trzeba będzie każdorazowo zmieniać outfitu tylko dlatego, że właśnie kończymy trening na macie i ruszamy na siłownię.