Sportowa moda wiosenna 2017

bluzy z kapturem

Wiosna to idealna pora dla wszystkich tych, którzy nie za bardzo przepadają za ciężkimi kurtkami, a mimo wszystko lubią bawić się modą, a to co najważniejsze było pod nimi skrywane przez długie zimowe miesiące. Wiosna to także pora na odświeżenie garderoby względem panujących trendów i zakup kilku bluzy typu musthave!

Analizując prezentowane modele możemy wyznaczyć kilka modeli dominujących. Niesłabnącą popularnością cieszą się bluzy z kapturem. Nic dziwnego, są wygodne i funkcjonalne. Nie brakuje ich w wydaniu klasycznej bluzy wciąganej, z bocznymi kieszeniami lub jedną otwarta kieszeń typu kangurka, jak i rozpinanej. W tym aspekcie, jeżeli bluza posiada zamek zazwyczaj jest on wszywany asymetrycznie. Popularne są również bluzy bez kaptura zakończone stójką wykonaną ze ściąganej bawełny, które fasonem odpowiadają kurtkom baseballowym.

Fason bluz jest raczej powtarzalny, to co je wyróżnia to najczęściej nadruk. Widoczne są wyraźne tendencje kierujące się w stronę bluz typu fillprint, nadruków tekstowych czy też nadruków prezentujących ikony czy symbole graficzne. Coraz rzadziej spotyka się bluzy pozbawione nadruków czy chociażby logo.

Wiele modeli prezentowanych bluz nieco zmienia ton oraz przeznaczenie. Ze sportowej odzieży przeznaczonej do noszenia wyłącznie w zaciszu domowym, ewentualnie na siłownię, projektanci zaczęli projektować bluzy ozdobione koronką lub wykończone koszulowymi wstawkami, żeby podnieść ich rangę i nadać im charakter bardziej casualowy niż do tej pory.