Sporty walki- nowa moda w fit świecie

fightwear

Aktywność fizyczna stanowi niezwykle istotny element życia człowieka, a w dobie aktualnej popkultury jest promowana na szeroka skalę. Najczęściej wybieranym sposobem na zażycie ruchu jest podjecie decyzji o uczęszczaniu na fitness czy siłownię. Jednak ta forma aktywności fizycznej nie odpowiada wszystkim, gdyż są osoby, które poszukują bardziej wymagających sportów, pozwalających na budowanie siły zarówno fizycznej jak i psychicznej. Do tego typu sportów zaliczyć można szeroko pojęte sztuki walki.

MMA – sport walki i wielkie widowisko w jednym

Jednym ze sportów walki spopularyzowanym w ostatnich latach jest MMA, w którym zawodnikami są zarówno kobiety jak i mężczyźni, walczący w osobnych kategoriach, a widowisko, jakie tworzone jest podczas zawodów z zapartym tchem oglądają miliony ludzi na całym świecie. MMA to mieszane sztuki walki (z ang. mixed martial arts), w których zakres stosowanych technik walki jest niemal nieograniczony (za wyjątkiem używania broni). Mimo że zasięg tego sportu jest globalny to w największym zakresie rozpowszechniony jest w Stanach Zjednoczonych, co niewątpliwe wpływ na to, że ze sportu tego uczyniono wielką machinę kumulującą miliony dolarów każdego roku.

Fightwear, czyli jak poczuć się, jak profesjonalny zawodnik

Najbardziej znaną organizacją MMA jest UFC czyli Ultimate Fighting Championship powstałą w 1993 roku. Walki odbywają się w 8 wagach w kategorii męskiej i 4 w damskiej. Wynagrodzenia fundowane przez sponsorów liczone są w tysiącach dolarów za walkę, a nierzadko potrafi ona trwać zaledwie kilka sekund. Jednak zawodnicy do walki przygotowują się miesiącami. Ich treningi są wyczerpujące, a dieta ściśle określona i restrykcyjnie przestrzegana. Podczas treningów ważne jest, aby zawodnik czuł swobodę ruchów, co umożliwia mu specjalna odzież dostosowana pod zawodników sztuk i sportów walki. Ze względu na różnorodność sztuk walki fightwear jest także zdywersyfikowane, tak aby tworzyć jedność z zawodnikiem nie ograniczając jego ruchów i wspomagać go podczas treningu czy walki. Oprócz czysto funkcjonalnych cech fightwear stanowi także element modowy, dzięki któremu zawodnik może wyrazić swoją osobowość lub zwrócić na siebie uwagę, czy też rozkojarzyć przeciwnika. Jednak odzież ta nie jest przeznaczona wyłącznie dla profesjonalnych zawodników, ale również dla amatorów chcących poznać ten wymagający sport. Oferty sklepów sportowych są bardzo obszerne, co sprawia, że każdy może znaleźć dla siebie odpowiadający strój i zagłębiać tajniki MMA.