Torba treningowa- wybieramy odpowiednie akcesoria na siłownię

torba treningowa

Torba treningowa, choć początkowo bagatelizowana przez większość osób, która rozpoczyna swoją przygodę z siłownią i treningami weryfikuje swoją ważność już pod czas pierwszej wizyty w klubie. Okazuje się, że jest ona tak samo ważna jak odpowiedni i wygodny strój na siłownie. Treningi w klubie to duża dawka adrenaliny, jednak początkowo wizytom towarzyszy stres związany przede wszystkim z naszym ciałem, spojrzeniami innych klubowiczów, kończąc na zwykłej samoocenie i rywalizacji.

Aby jak najlepiej przygotować się zarówno do treningów, jak i pierwszej wizyty w klubie warto wybrać strój i wszystkie dodatkowe akcesoria właśnie pod kątem ich przydatności.
Wybierając torbę treningową należy zwrócić uwagę na fakt, jak wiele rzeczy powinno nam towarzyszyć podczas wizyty. Ich liczba, nawet w przypadku osób, które niechętnie korzystają z publicznego prysznica, wcale nie jest taka mała, a wygoda podczas noszenia jest bardzo ważna.

Co powinna pomieścić torba treningowa :

  • buty sportowe
  • odzież treningowa- spodenki, koszulka i bielizna sportowa
  • ubranie na zmianę po treningu
  • ręcznik, bidon z wodą, akcesoria higieniczne- żel pd prysznic, dezodorant, opcjonalnie suszarka i inne kosmetyki
  • w przypadku osób, które w trakcie treningu lub zaraz po jego zakończeniu nadrabiają porcje żywnościowe również taper z żywnością

Decydując się tylko na podstawowy zestaw buty, odzież sportowa i ręcznik, już te elementy mogą zajmować bardzo dużo miejsca, przy których damska torebka jednak nie spełni naszych oczekiwań. Kupując torbę treningową zwracamy szczególną uwagę na jej pojemność, oczywiście, nie chcemy aby była ona bardzo duża, jednak rzadko kiedy wybierając model torby myślimy o niej wyłącznie w kategoriach siłowni. Nierzadko jest to również torba wyjazdowa, do której spakujemy ubrania na kilka dni.

W tym wypadku torba treningowa o pojemności 30l jest pożądanym minimum, które powinno spełnić nasze oczekiwania, bez konieczności ograniczenia liczby rzeczy, których potrzebujemy. Oczywiście, wszystko również zależne do tego jakiego rodzaju treningi planujemy, oraz co dokładnie jest nam potrzebne do ich wykonywania. Nierzadko również w torbie musi znaleźć się miejsce na podstawowy sprzęt sportowy- maty, kaski, narzędzia czy tak jak w przypadku sportów outdoorowych dodatkowa odzież i akcesoria.

Pojemność torby sportowej to podstawowy element, na który zwracamy uwagę. Kolejnym elementem jest uchwyt torby. Wiedząc jak wiele rzeczy będziemy w niej przenosić sposób transportowania jej powinien być na najwyższym poziomie komfortu. Warto wybrać torbę, która będzie posiadać wygodne uchwyty oraz szeroki pasek. Torby na ramie powinny posiadać specjalną gumową część po wewnętrznej stronie, dzięki której torba nie będzie zsuwać się ze śliskiej odzieży. Alternatywnie może to być miękka gąbka, która uchroni skórę przed otarciami. Coraz częściej producenci dają użytkownikom dodatkową funkcję jaką jest alternatywne wykorzystanie uchwytów jako szelki z plecaka.

Skoro mowa o uchwytach, warto ze szczególną starannością przyjrzeć się także jakości wykonania torby oraz solidności wykonanych szwów. Materiał, z którego została uszyta torba powinien spełniać najwyższe standardy higieny, być szybkoschnący, nie pochłaniać wilgoci. Traktować ten wybór należy identycznie, jak wybór odzieży funkcyjnej.

Skoro wspomnieliśmy o objętości torby, warto także zwrócić szczególną uwagę do samej organizacji przestrzeni. Jedna zbiorcza komora to nie zawsze najlepsze rozwiązanie, zwłaszcza po treningu, kiedy zależny nam na zachowaniu maksimum higieny.
Wewnętrzna część torby treningowej powinna mieć dwie lub trzy komory, idealnym rozwiązaniem jest możliwość ich dowolnego montażu w zależności od potrzeb. Alternatywą sztywnych komór jest wykorzystanie specjalnie wpinanych worków wykonanych z tkaniny wodoodpornych, które dodatkowo pochłaniają brzydkie zapachy. W takich workach umieszczamy mokre od potu ubrania, a także buty treningowe.

Warto także wybrać torbę z systemem osobnych miejsc na bidon i żywność oraz wewnętrznych saszetek,w których umieścimy drobne przedmioty- portfel, dokumenty, przepustki, zegarek czy telefon.