Trwałe i wytrzymałe Kimono gi

kimono

Kimono w kulturze Japonii jest strojem ceremonialnym. Ubiór obdarzony charakterem bardzo uroczystym w Europie mylnie kojarzony jest głównie z ubiorem sportowym i głównie w takim charakterze jest stosowany.

Jeśli trenujesz sztuki walki to z pewnością wiesz jak ważne w kimonie jest by było one wygodne i wytrzymałe. W naszym sklepie znajdziesz spory wybór Kimon typu gi. Wykonane są z wysokiej jakości wielowarstwowej bawełny. Bluza kimona gi wykonana jest w technologi splotu pearlwave co gwarantuje jej wytrzymałość na szarpanie, uderzenia oraz wiele innych. Spodnie wykonane ze wzmocnionych materiałów ripstop są wygodne oraz również bardzo wytrzymałe na wszelkie uszkodzenia.

Na wytrzymałość kimon oferowanych przez Pitbull wpływa technologia wykonania materiału, wykonanie kimona z jednego kawałku materiału wzmocnionego potrójnym szwem. Dzięki takiej konstrukcji nasze kimona są szczególnie odporne na rozdarcia.

W czasie walki najczęściej przeciwnik ma dostęp do kołnierza i to on jest najbardziej narażony na uszkodzenia, dlatego stosujemy w nich technologię wypełnienia gumowym rdzeniem, co nadaje im odpowiedniej sztywności, odporności na rozciąganie oraz trwałość.

Materiały z jakich szyte są nasze kimona charakteryzują się niską wsiąkliwością potu oraz strukturą, która ogranicza rozwój bakterii i grzybów.

W celu zwiększenia wygody noszenia oraz wytrzymałości kimon Pitbull zostały one wykończone ozdobnymi taśmami.
Dlatego jeśli poszukujesz wytrzymałego i wygodnego kimono typu gi, które będzie trwałe i sprawdzi się w sportach walki to stroje oferowane przez naszą firmę spełnią Twoje oczekiwania. Kimona w sklepie Pitbull występują w kolorystykach białej, granatowej oraz czarnej.